Najlepszy sposób na zakup samochodu służbowego

Zapytaj trzech właścicieli firm, jak najlepiej zapłacić za pojazd służbowy, a prawdopodobnie uzyskasz trzy różne odpowiedzi: kupuj, finansuj lub dzierżawę.

Jonathan Crandall, który prowadzi firmę J.C. Landscaping w Danvers, Massachusetts, jest wielkim zwolennikiem finansowania transakcji, które pojawią się pod koniec roku modelowego. „Jeśli jesteś w dobrej kondycji finansowej i posiadasz kapitał obrotowy w banku, skorzystaj z 0% finansowania”, mówi. „To darmowe pieniądze.”

Jeśli oferty nie są oferowane, gdy ich potrzebujesz, to dzierżawa. Zwykle będziesz mieć mniejszą płatność z góry i mniejsze płatności miesięczne z dzierżawą a finansowaniem. Matt Shoup, założyciel M & E Painting w Loveland, Colo., Życzył sobie, by skorzystał z tej rady kilka lat temu, kiedy to zakupił w 2007 r. Pilot Honda, 2005 Chevy pickup i 2005 Chevy van. „Popełniliśmy błąd polegający na kupowaniu trzech pojazdów na raz, w gotówce, zdecydowanie potrzebowaliśmy pojazdów, ale to naprawdę wiązało nasze ręce z punktu widzenia przepływu gotówki i ograniczało naszą zdolność do rozwoju biznesu”, mówi.

 

Bez względu na to, jaką trasę wybierzesz, kupując samochód, pamiętaj o uwzględnieniu odpowiedzialności. „Jeśli Twoja firma często pozwala pracownikom prowadzić pojazdy w ramach podstawowej działalności (np. Dostaw, połączeń sprzedażowych, połączeń naprawczych na miejscu), chroń swoją firmę, ustanawiając oddzielną firmę lub korporację, której jedyną funkcją jest dzierżawa lub zakup i ubezpieczcie te pojazdy „- mówi CPA Noah B. Rosenfarb, Boca Raton, z siedzibą w Fla. „Chcesz odseparować tę odpowiedzialność ze spółki operacyjnej, na podmiot, który nie ma aktywów innych niż pojazdy, w ten sposób, jeśli pracownik ulegnie wypadkowi, jedynym majątkiem, na który może sobie pozwolić druga strona, są pojazdy”.

W takim scenariuszu finansowanie jest zazwyczaj gwarantowane zarówno przez właścicieli, jak i poprzez wzajemne zabezpieczenie z innymi podmiotami z tym samym zespołem właścicielskim, ale tytuły – i ryzyko – są w posiadaniu nowej korporacji.